8 nejděsivějších zbraní, co kdy člověk vymyslel

30. dubna 2015 v 23:55 | L. |  Společnost
Vítám Vás, dnes se dočkáte článku s pacifistickým poselstvím, kdy budu psát o zbraních. O nich se dnes často mluví jako o relativně běžných věcech, jako by byly jen obyčejným zbožím a lidé by zapomněli, jaký je jejich primární účel. A já se v dnešním článku pokusím představit a popsat ty nejbrutálnější zbraně, co kdy člověk vymyslel, mimo jiné i jako varování před válkou, kterou my už známe pouze z médií a nedokážeme si představit, s jakými hrůzami se v ní můžeme setkat. Příjemné čtení Vám dnes přát nebudu.


Bílý fosfor - Jedna z modifikací fosforu, my se v praxi setkáváme hlavně s fosforem červeným, což má svůj důvod. Červený fosfor je relativně stabilní a nejedovatý, zatímco ten bílý rozkládá kosti, je silně toxický a na vzduchu také sám od sebe hoří, proto se dříve také dával do zápalek, od čehož se kvůli velmi častým nehodám se samovznícením opustilo. Této vlastnosti si, ale všimla i armáda a fosfor se začal dávat do bomb. Při výbuchu se objeví krásný efekt, kdy se fosfor rozptýlí po celkem velké oblasti, jako bílý déšť a cokoli co je jím zasaženo začíná hořet. Při zasažení způsobuje fosfor velmi škaredé popáleniny, jeho účinky se nedají nijak zmírnit, protože hoří i pod vodou, navíc je silně toxický. Doslova vypaluje díry do kůže. Fosforové zápalné bomby byly použity v mnoha konfliktech, například ve válce ve Vietnamu armádou USA, nebo Izraelem v konfliktu s pásmem Gazy, za což se na Izrael snedla dost velká (a oprávněná, fosfor je totiž zakázaný) kritika.

Takhle vypadá výbuchbomby s fosforem, fotografie je z Vietnamu
A takové popáleniny bílý fosfor způsobuje, fotografie z Gazy

VX - VX je zbraň, která ještě nikdy nebyla použita, ale všeobecně se o ní ví. Patří mezi nervové plyny a byla dotažena do naprosté dokonalosti, neexistuje žádná uměle připravená látka, která by byla více jedovatá (na přírodní botulotoxiny a digoxin to ale ještě nemá). Je to kapalina, co má poměrně vysoký bod varu, kolem 300°C, což je běžné u nervových plynů, pro případné teoretické nasazení by se na bojiště VX rozprášil ve formě aerosolu, který se sice nebude moc vypařovat, ale i tak jeho výpary dosáhnou smrtelné koncentrace, která je okolo 40 mg/m^3, což je opravdu velmi malé množství. V takové koncentraci plyn není čichem detekovatelný, nervové plyny údajně mají ovocnou vůni, ale v momentě, kdy jejich přítomnost poznáte podle zápachu, už není pomoci. To samé platí při kontaktu kapalné fáze s kůží. Proti nervovým plynům sice existují protijedy, jako jsou atropin nebo některé diazepiny, i tak ale většina zasažených do roka umírá, protože i přes lékařskou pomoc má i krátkodobé působení VX naprosto devastující vliv na vnitřní orgány, jejichž selhání bývá příčinou smrti.

Strach - Ano, i když to zní divně, zvláště v porovnání se zažitou představou vojáků jako neohrožených mužů, strach má ve válce ohromně destruktivní vliv na psychiku člověka. Kombinace neustálého hluku a strachu ze smrti způsobila u spousty vojáků psychický syndrom, který se projevoval různě, od hysterických záchvatů až po naprostou strnulost, mnohdy se také stávalo, že se voják v záchvatu šílenství vrhl na smrt proti nepřátelským těžkým zbraním, nebo se naopak obrátil proti vlastním. Nervy zkrátka nevydržely velký stres a došlo k jejich kompletnímu zkratu, někdy se z toho voják po čase dostal, u některých zůstaly trvalé následky, většinu vojáků poté až do konce života provázely noční můry, nepřiměřené reakce na náhlý hluk nebo záblesk světla, nespavost a deprese. Tato porucha je specifická hlavně pro První světovou válku, kde se vedly dlouhé boje v uzavřených zákopech a nebyl patrný žádný postup, navíc za neustálé střelby z děl a bez odpočinku. Této nemoci se často také přezdívalo "Shell shock", její oběti byly většinou na první pohled rozeznatelné podle děsivého a prázdného pohledu v očích, který je u vojáků na dobových fotkách často velmi dobře patrný.
Fotografie vojáka z Verdunu z roku 1916

Nášlapné miny - Miny jsou výbušniny, které se schovávají pod zem a aktivují se tlakem, jejich použití je v taktickém blokování strategických míst a slouží také ke zpomalení postupu nepřítele. Velkým problémem je, že po ukončení války se o ně nikdo nestará a minová pole zůstávají dlouhé roky v zemi a vstup do zaminovaných oblastí je velmi nebezpečný i desítky let poté, co konflikt skončil. Také se často stává, že nálože nejsou pokládány systematicky a některé guerilly prostě náhodně položí miny, o kterých nevedou žádné záznamy ani je neoznačí, takové oblasti jsou pak extrémně nebezpečné, protože o výskytu min nikdo nemusí vůbec vědět. Právě kvůli dlouhodobému nebezpečí, které miny představují pro civilisty je ve světě dlouhodobá snaha o jejich maximální omezení.
Mapa nebezpečných oblastí s vysokým rizikem výskytu min v bývalé Jugoslávii

Napalm - Napalm je hořlavá směs vyvinutá pro zápalné bomby a plamenomety, při jeho hoření může teplota narůst až na 1200°C, proto se také používá na ničení bunkrů, kdy zabíjí buďto vysoká teplota, nebo otrava oxidem uhelnatým, který vzniká při hoření. Byl poprvé použit v druhé světové válce, ale největší kritiku za jeho používání sklidily Spojené Státy ve Vietnamu, kde byly často zasaženy i civilní cíle. Účinky napalmu na člověka jsou strašlivé, jeho základem jsou olejovité sloučeniny nerozpustné ve vodě, z kůže jej proto nedostanete ničím jiným než hořlavými organickými rozpouštědly, navíc se do napalmu pro větší efekt přidávají další látky, jako třeba fosfor, což znásobuje jeho fyzický i psychologický efekt.
Napalmový útok ve Vietnamu
Popáleniny způsobené napalmem

Vodíková bomba - Termonukleární bomba je zbraň, která funguje na principu neřízené jaderné syntézy, reakce, která probíhá i na Slunci. Tahle impozantní nálož potřebuje ke svému spuštění jadernou zbraň, která vytvoří podmínky vhodné k nukleární syntéze - tedy teplotu pár milionů stupňů, což je neskutečné samo o sobě. Vodíková bomba jde ale ještě dál, zatímco klasická jaderná zbraň má oblast účinku jen asi tři kilometry, u vodíkových bomb to jde až do desítek kilometrů a opravdu velké bomby, jako byl sovětský Car dokáží způsobit citelné škody i v oblasti 100 kilometrů. Světlo, které vzniká při výbuchu může poškodit oči i na 200 kilometrů a atomový hřib, který vzniká dosahuje výšky klidně i 60 kilometrů. Takové bomby byly zkonstruovány a otestovány, naštěstí zatím nebylo nic takového nikdy použito v praxi, protože vodíková bomba je opravdu zbraní posledního soudu.
Vodíková bomba v celé své kráse
Yperit - Yperit není úplně prvním použitým bojovým plynem, ale je tím, který se zapsal jako jedna z nejhorších chemických zbraní, která byla kdy použita. Ještě před ním byly použity chlor a kyanovodík, ale ty nejsou pro vojenské účely tak snadno použitelné, jako yperit. Svojí vysokou teplotou varu se yperit podobá nervovým plynům, proto se také používá jako aerosol, ale jeho mechanismus účinku je rozdílný. Yperit způsobí vznik obrovských puchýřů na kůži, které se postupně slijí v jeden, příčinou smrti tak často bývá spíše zánět než samotné zasažení plynem. Kromě toho také zasahuje oči a plíce, a navíc dokáže zkontaminovat všechnu vodu a potraviny v zasažené oblasti. A nejhorší je, že jeho výroba je poměrně snadná, takže není úplně těžké jej sehnat a hrozí jeho zneužití teroristickými organizacemi.
Obět zasažená yperitem v Iráku

Neutronová bomba - Neutronová bomba je druh jaderné bomby, který je speciálně upravený tak, aby byla maximalizována radiace a minimalizovány hmotné škody. Při výbuchu se uvolní neutronové záření, které je velmi obtížné odstínít a které je schopné zničit všechno živé, ale oblast nezničit. Rozsah výbuchu je asi 2 kilometry, což je v podstatě nic oproti vodíkové bombě, odpovídá spíše klasickým atomovým bombám. Přesto je tato zbraň jednou z nejkontroverznějších právě kvůli své povaze a zaměření čistě jen na zabíjení. Nikdy nebyla použita a doufám, že k tomu ani nedojde.

Děkuji za přečtení, i když dnešní článek nepatřil k těm zvlášť příjemným, snad Vám kromě znechucení z ošklivých obrázků dal také nějaké nové informace o tom, jak vypadá válka v praxi a co všechno jsou kvůli ní lidé schopní použít a jak zrůdného rozměru může vojenská mašinérie nabýt. Těším se zase na příště, svoje názory piště do komentářů.

Zdroje obrázků:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:A-1E_drops_white_phosphorus_bomb_1966.jpg
https://nevercastleadagain.files.wordpress.com/2010/12/37348_1373314936444_1338920433_30975281_847231_n1.jpg?w=500&h=483
http://4.bp.blogspot.com/-z30kQybkGLo/U9vjOCP0F0I/AAAAAAAAJoM/nags6F7aWJg/s1600/Shell+shocked+soldier,+1916.jpg
http://www.envsec.org/maps/landmines.jpg
http://images.rapgenius.com/066e78c384c726463f3cdc7e047699a8.1000x563x1.jpg
http://www.theavedonfoundation.net/data/photos/254_1napalm_victim___1___saigon__s.jpg
http://www.michaeljohngrist.com/wp-content/uploads/2009/nuclear%20explosions/marshall%20islands%20nuclear%20fallout27.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Opica Opica | Web | 22. května 2015 v 18:12 | Reagovat

Uf uf pěkné. Ale kdybych byla terorista, místo Yperitu by mě asi zajímaly mnohem horší chemické sloučeniny, třeba Sarin, Tabun a další podobné "mňamky".

2 L. L. | Web | 22. května 2015 v 19:09 | Reagovat

[1]: Ty mají určitě taky svoje výhody, tam je asi nejvýhodnější, že Sarin a Soman se dají připravit na místě útoku smícháním dvou látek, co nejsou moc nebezpečné, takže jejich výroba je docela bezpečná, není potřeba mít plně automatizovanou laboratoř, jako u těch pokročilejších nervových plynů jako VA nebo VX. Ale yperit zase bude horší v jeho psychologickém účinku.

3 Kiara Kiara | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 23:15 | Reagovat

O zbraně jsem se nikdy moc nezajímala, spíše z lenosti než z čistého nezájmu. Docela mě to děsí, protože jestli mají lidé takovéto zbraně, které vyrobili speciálně kvůli zabíjení vlastního druhu, je mi z toho dost zle. Žádný meteorit, žádný výbuch slunce. Nás zabije vlastní hloupost, ješitnost a touha po moci.
Já nikdy netušila, jak může vzniknout tak velká nenávist, aby se lidé vraždili.

4 Jezryaxons Jezryaxons | E-mail | 25. října 2017 v 11:03 | Reagovat

viagra gerenico
http://viagrawithoutdoctorusa.net - viagra without doctor prescription
  cardiomyopathy viagra
<a href="http://viagrawithoutdoctorusa.net">viagra without a doctor
</a> - viagra 5mg cost the team
viagra soft drug generic levitra propecia store viagra

5 cheap 10mg levitra cheap 10mg levitra | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 19:47 | Reagovat

Since the admin of this web site is working, no uncertainty very shortly it will be famous, due to its quality contents.

6 cheap levitra 20 mg cheap levitra 20 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 11:29 | Reagovat

There is also one more method to increase traffic in favor of your website that is link exchange, so you also try it

7 prezzo levitra 20 mg prezzo levitra 20 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 11:35 | Reagovat

Yes, you are correct friend, on a regular basis updating web site is in fact essential in support of SEO. Fastidious discussion keeps it up.

8 buy 10mg levitra buy 10mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 12:13 | Reagovat

What's up Jackson, if you are a new web user afterward you must pay a quick visit every day this web page and read the updated articles or reviews at at this place.

9 buy vardenafil online buy vardenafil online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 13:34 | Reagovat

Wow, what a video it is! Actually fastidious quality video, the lesson given in this video is actually informative.

10 levitra 10mg levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:26 | Reagovat

What's up, I just wanted to tell you, you're wrong. Your article doesn't make any sense.

11 buy levitra online buy levitra online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:36 | Reagovat

Link exchange is nothing else but it is simply placing the other person’s web site link on your page at proper place and other person will also do same in support of you.

12 vardenafil coupon vardenafil coupon | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:57 | Reagovat

Hi there I am from Australia, this time I am watching this cooking related video at this site, I am actually delighted and learning more from it. Thanks for sharing.

13 levitra buy levitra buy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 15:48 | Reagovat

Awesome video, truly a fastidious quality, this YouTube video touched me a lot in terms of features.

14 levitra 10mg prezzo levitra 10mg prezzo | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 16:20 | Reagovat

Sharing some thing is better than keeping up-to our self, thus the YouTube video that is posted at this place I am going to share through my relatives and friends.

15 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:17 | Reagovat

What's up everyone, I be familiar with YouTube video contains less bytes of memory due to that its quality is poor, however this YouTube video has fantastic picture features.

16 buy 20mg levitra buy 20mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:33 | Reagovat

If some one wishes to be updated with latest technologies after that he must be pay a quick visit this site and be up to date every day.

17 levitra cost levitra cost | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:03 | Reagovat

Hi there, it's understandable paragraph along with this YouTube video; I can’t believe that one can not understand this simple piece of writing having with video demo.

18 levitra buy levitra buy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:09 | Reagovat

Hi there dear, me and my mother are as well watch humorous video clips but after I done my homework

19 buy levitra 20 mg buy levitra 20 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:18 | Reagovat

It’s my first pay a visit to this web site, and I am genuinely astonished to see such a pleasant feature YouTube video posted at this point.

20 buy levitra 20 mg buy levitra 20 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:23 | Reagovat

When someone writes an article he/she maintains the plan of a user in his/her brain that how a user can be aware of it. Thus that’s why this post is perfect. Thanks!

21 vardenafil cost vardenafil cost | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:17 | Reagovat

This site gives pleasant quality YouTube videos; I always get the dance contest show movies from this web site.

22 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:54 | Reagovat

Because the admin of this website is working, no doubt very quickly it will be famous, due to its feature contents.

23 cheap levitra 20mg cheap levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 22:33 | Reagovat

YouTube is world's leading video sharing web site, no one can defeat it. Every one upload video lessons at YouTube after that obtain embed code and post anyplace.

24 prezzo levitra 20mg prezzo levitra 20mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 22:53 | Reagovat

I got this site from my buddy who told me about this web page and at the moment this time I am browsing this web page and reading very informative articles or reviews at this time.

25 vardenafil vardenafil | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 23:20 | Reagovat

I am truly keen of reading posts concerning developing new web site, or even regarding Search engine optimization.

26 20mg levitra 20mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:14 | Reagovat

Hi there, just wanted to tell you, I liked this blog post. It was helpful. Keep on posting!

27 buy 10mg levitra buy 10mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:50 | Reagovat

Okay you are true, YouTube is finest video sharing website, because YouTube is a lightly no much streaming time rather than other web pages.

28 buy levitra 10 mg buy levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:19 | Reagovat

This post concerning SEO offers clear thought designed for new SEO viewers that how to do SEO, therefore keep it up. Good work

29 levitra online levitra online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:50 | Reagovat

Hi, all right brother there are certainly multiple blogging web pages, but I advise you to use Google’s free of charge blogging services.

30 coupon vardenafil coupon vardenafil | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:56 | Reagovat

Hi there friends, how is all, and what you want to say regarding this paragraph, in my view its in fact amazing in favor of me.

31 buy levitra 10 mg buy levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 4:54 | Reagovat

If you are paying attention to learn SEO techniques then you should read this paragraph, I am sure you will take much more from this paragraph on the topic of Search engine marketing.

32 cheap 20 mg levitra cheap 20 mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 5:19 | Reagovat

Now I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming yet again to read other news.

33 cheap levitra 10 mg cheap levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 6:05 | Reagovat

This post on the topic of how to embed a YouTube video code is actually useful designed for new internet people. Good employment, keep it up.

34 vardenafil online vardenafil online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 6:20 | Reagovat

I have read much on the topic of free of charge blogging web pages, however I have no clear idea concerning that, can any one let know me which one is most excellent in favor of free blogging?

35 cheap levitra generic cheap levitra generic | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 8:23 | Reagovat

There are also so many video uploading web sites, and these also offer facility for distribution their movies, however I think YouTube is the finest.

36 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 20:54 | Reagovat

Hello, I log on to your new stuff on a regular basis. Your story-telling style is witty, keep up the good work!

37 levitra online levitra online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 23:44 | Reagovat

If you desire to improve your knowledge just keep visiting this website and be updated with the latest news posted here.

38 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 6:22 | Reagovat

I read this post completely regarding the comparison of latest and previous technologies, it's remarkable article.

39 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 13:15 | Reagovat

Hello, just wanted to tell you, I liked this article. It was helpful. Keep on posting!

40 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 17:23 | Reagovat

For hottest news you have to visit web and on world-wide-web I found this web page as a best web site for most up-to-date updates.

41 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 21:41 | Reagovat

Hello everybody, I am sure you will be enjoying here by watching these kinds of comic movies.

42 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 22:06 | Reagovat

Hi there dear, me plus my mother are as well watch humorous video clips except after I completed my homework

43 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 3:59 | Reagovat

Why YouTube video clips are shared everywhere? I think one motive is that these are effortless to get embed code and paste that code anywhere you desire.

44 viagra generic viagra generic | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 9:49 | Reagovat

Today, taking into consideration the fast lifestyle that everyone leads, credit cards get this amazing demand throughout the economy. Persons throughout every field are using credit card and people who are not using the credit card have arranged to apply for even one. Thanks for giving your ideas in credit cards.

45 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 11:29 | Reagovat

Hello, its pleasant post on the topic of media print, we all understand media is a wonderful source of data.

46 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 12:18 | Reagovat

I got so bored today afternoon, but when I watched this YouTube comic clip at this weblog I turn out to be fresh and cheerful too.

47 levitra online levitra online | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 12:40 | Reagovat

Hello, its good article concerning media print, we all understand media is a great source of facts.

48 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 13:30 | Reagovat

Hi there buddy, what a quality is! For this YouTube video, I am genuinely pleassant, as I have never seen pleasant quality YouTube video before,

49 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 14:57 | Reagovat

Ahaa, its fastidious discussion concerning this post here at this web site, I have read all that, so now me also commenting here.

50 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:28 | Reagovat

That’s really a pleasant YouTube movie described in this paragraph regarding how to write a article, thus i got clear idea from here.

51 cialis canada cialis canada | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 20:09 | Reagovat

I would like to thnkx for the efforts you've put in writing this site. I am hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. Actually your creative writing skills has encouraged me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

52 what is erectile dysfunction what is erectile dysfunction | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 23:06 | Reagovat

Hi, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer, would test this… IE still is the market leader and a large portion of people will miss your fantastic writing due to this problem.

53 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 0:21 | Reagovat

There is also one other method to increase traffic in support of your weblog that is link exchange, so you as well try it

54 erection pills erection pills | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 23:51 | Reagovat

top erectile strength products
<a href=http://edpillsdrugs.com/>best drugs for ed</a>
cheapest erectile dysfunction
<a href="http://edpillsdrugs.com/">new drugs for ed</a>

55 cialis cheap cialis cheap | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 23:46 | Reagovat

Another thing is that when looking for a good on the web electronics retail outlet, look for online stores that are frequently updated, keeping up-to-date with the newest products, the most beneficial deals, and helpful information on product or service. This will ensure that you are handling a shop which stays over the competition and provide you what you ought to make knowledgeable, well-informed electronics buys. Thanks for the crucial tips I've learned from your blog.

56 cialis cialis | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 2:07 | Reagovat

Good day I am so thrilled I found your webpage, I really found you by error, while I was browsing on Askjeeve for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers for a fantastic post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the excellent work.

57 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 10:02 | Reagovat

Great blog here! Also your web site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

58 impotence impotence | E-mail | Web | 7. května 2018 v 9:58 | Reagovat

erectile jelly
<a href=http://edpillsdrugs.com/>erectile dysfunction treatment</a>
erectile issues after 40
<a href="http://edpillsdrugs.com/">erectile dysfunction pills</a>

59 ed ed | E-mail | Web | 9. května 2018 v 2:18 | Reagovat

fix erectile dysfunction without drugs
<a href=http://edpillsdrugs.com/>erectile dysfunction</a>
erectile dysfunction when quitting drinking
<a href="http://edpillsdrugs.com/">ed drugs</a>

60 cialis online cialis online | E-mail | Web | 11. května 2018 v 23:43 | Reagovat

It is really a great and useful piece of info. I’m glad that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

61 order cialis online order cialis online | E-mail | Web | 15. května 2018 v 13:47 | Reagovat

Thanks for the help in this question how I can thank you?

62 erectile dysfunction treatment erectile dysfunction treatment | E-mail | Web | 18. května 2018 v 22:28 | Reagovat

is erectile dysfunction psychological
<a href=http://edpillsdrugs.com/>erectile dysfunction natural remedies</a>
erectile solutions
<a href="http://edpillsdrugs.com/">impotence</a>

63 best erectile dysfunction pills best erectile dysfunction pills | E-mail | Web | 19. května 2018 v 22:53 | Reagovat

best erectile dysfunction natural remedies
<a href=http://edpillsdrugs.com/>best erectile dysfunction pills</a>
erectile injection therapy plan
<a href="http://edpillsdrugs.com/">erectile dysfunction pills</a>

64 essay writing service essay writing service | E-mail | Web | 23. května 2018 v 9:53 | Reagovat

<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>best essay writing service</a>
paper writing service
<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>essay writing</a>
uk essays

65 essay writing service essay writing service | E-mail | Web | 23. května 2018 v 13:36 | Reagovat

<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>essay writing service</a>
uk essays
<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>best essay writing service</a>
essay writing

66 essay writing essay writing | E-mail | Web | 23. května 2018 v 15:51 | Reagovat

<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>uk essays</a>
essay writing
<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>best essay writing service</a>
essay writing

67 uk essays uk essays | E-mail | Web | 24. května 2018 v 1:22 | Reagovat

<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>best essay writing service</a>
essay writing
<a href=https://top7writingservicesreviews.com/>essay writing</a>
best essay writing service

68 cialis online cialis online | E-mail | Web | 8. června 2018 v 20:49 | Reagovat

I’ll right away seize your rss feed as I can not to find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you've any? Please let me realize so that I may just subscribe. Thanks.

69 cialis cheap cialis cheap | E-mail | Web | 8. června 2018 v 22:56 | Reagovat

Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover the same topics discussed in this article? I'd really love to be a part of online community where I can get opinions from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thank you!

70 order cialis online order cialis online | E-mail | Web | 9. června 2018 v 0:58 | Reagovat

What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I've found It absolutely useful and it has helped me out loads. I hope to contribute & help other users like its helped me. Great job.

71 generic cialis online generic cialis online | E-mail | Web | 9. června 2018 v 3:16 | Reagovat

Today, taking into consideration the fast lifestyle that everyone leads, credit cards get this amazing demand throughout the market. Persons out of every discipline are using credit card and people who not using the credit card have lined up to apply for even one. Thanks for giving your ideas about credit cards.

72 order viagra order viagra | E-mail | Web | 11. června 2018 v 3:25 | Reagovat

viagra
<a href=http://viagraxxx.org/>buy viagra </a>
viagra prices
<a href="http://viagraxxx.org/">viagra online </a>

73 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | 11. června 2018 v 9:31 | Reagovat

order viagra
<a href=http://viagraxxx.org/>order viagra </a>
buy generic viagra online
<a href="http://viagraxxx.org/">generic viagra </a>

74 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 11. června 2018 v 12:58 | Reagovat

cheap viagra online
<a href=http://viagraxxx.org/>viagra uk </a>
viagra australia
<a href="http://viagraxxx.org/">viagra generic </a>

75 viagra 100mg pills for men viagra 100mg pills for men | E-mail | Web | 12. června 2018 v 2:47 | Reagovat

cheap viagra
<a href=http://viagraxxx.org/>order viagra </a>
order viagra
<a href="http://viagraxxx.org/">buy generic viagra online </a>

76 buy generic viagra online buy generic viagra online | E-mail | Web | 13. června 2018 v 17:08 | Reagovat

viagra 100mg pills for men
<a href=http://viagraxxx.org/>where to buy viagra </a>
viagra tablets
<a href="http://viagraxxx.org/">viagra pills </a>

77 order viagra online order viagra online | E-mail | Web | 13. června 2018 v 19:14 | Reagovat

viagra tablets
<a href=http://viagraxxx.org/>viagra pills </a>
female viagra
<a href="http://viagraxxx.org/">canadian viagra </a>

78 ileziedagu ileziedagu | E-mail | 1. srpna 2018 v 3:07 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

79 Markmug Markmug | E-mail | Web | 9. září 2018 v 0:56 | Reagovat

purple viagra 100
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupon</a>
buy viagra india delhi
<a href=http://viagrafanlux.com#cheap+viagra+100+mg>cheap viagra</a>

80 Markmug Markmug | E-mail | Web | 9. září 2018 v 16:49 | Reagovat

tolbutamide 500 mg bijsluiter viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">online viagra</a>
comprar viagra generico sao paulo
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+substitute>female viagra</a>

81 female viagra female viagra | E-mail | Web | 12. září 2018 v 17:32 | Reagovat

YouTube movies are well-known in whole world, since it is the leading video sharing site, and I become too cheerful by watching YouTube video clips.

82 Markmug Markmug | E-mail | Web | 12. září 2018 v 19:48 | Reagovat

viagra tablets low price
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100 mg</a>
aknenormin 20 mg dosierung viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+kaufen>generic viagra</a>

83 Markmug Markmug | E-mail | Web | 12. září 2018 v 20:35 | Reagovat

acquistare viagra online con paypal si
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic</a>
viagra generic brands
<a href=http://viagrafanlux.com#cheap+viagra+generic>viagra coupons</a>

84 female viagra female viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 5:07 | Reagovat

Hi, of course this article is truly pleasant and I have learned lot of things from it about blogging. thanks.

85 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:58 | Reagovat

Downloading material from this site is as trouble-free |as clicking the mouse rather than other web pages which transfer me here and there on the webpages.

86 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 0:24 | Reagovat

10k run times female viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil citrate</a>
samsung c5310 fiyati viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#hard+on+viagra+jelly+online+mail-order+pharmacies>viagra prices</a>

87 viagra coupon viagra coupon | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:49 | Reagovat

Sketches are genuinely nice source of education instead of content, its my knowledge, what would you say?

88 viagra for sale viagra for sale | E-mail | Web | 14. září 2018 v 4:05 | Reagovat

It’s very easy to find out any matter on web as compared to textbooks, as I fount this post at this web page.

89 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 6:20 | Reagovat

who is actress in viagra commercial 2015
<a href="http://viagrafanlux.com">women viagra</a>
aceclofenaco cinfa 100mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+100mg>buy viagra</a>

90 online viagra online viagra | E-mail | Web | 14. září 2018 v 11:29 | Reagovat

This piece of writing concerning how to embed a YouTube video code is in fact useful in support of fresh internet people. Pleasant employment, keep it up.

91 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | 14. září 2018 v 13:09 | Reagovat

Hello colleagues, its impressive piece of writing about educationand entirely defined, keep it up all the time.

92 viagra online viagra online | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:19 | Reagovat

If you apply these kinds of techniques for increasing traffic on your own weblog, I am obviously you will get the change in few days.

93 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:10 | Reagovat

fiat 500 viagra video
<a href="http://viagrafanlux.com">where to buy viagra</a>
viagra gold 100
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+soft+tabs+online+mail-order+pharmacies>generic viagra</a>

94 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:54 | Reagovat

viagra generico farmacias del ahorro en
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil citrate</a>
online generic viagra in us
<a href=http://viagrafanlux.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>sildenafil 100 mg</a>

95 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 18:19 | Reagovat

remedios genericos do viagra lower
<a href="http://viagrafanlux.com">cheap viagra</a>
viagra tablet price in delhi
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+kopen>viagra 100 mg</a>

96 Markmug Markmug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 18:42 | Reagovat

olfen sr capsules 100mg viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">female viagra pills</a>
gino traylen generico do viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#100+mg+viagra>generic viagra prices</a>

97 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | 16. září 2018 v 21:39 | Reagovat

I pay a visit every day a few web sites and blogs to read content, however this weblog offers feature based articles.

98 AshilkiskPeada AshilkiskPeada | E-mail | Web | 22. září 2018 v 14:37 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-camping/

99 Paydayloan Paydayloan | E-mail | Web | Středa v 2:11 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">bad credit loans direct lenders</a> poor credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama