Vlastenectví

23. listopadu 2014 v 23:41 | L. |  Společnost
Vítám Vás, dnes bych se chtěl zabývat tématem patriotismu a tím, jak se u nás vůbec projevuje. Nemám totiž moc pochopení pro všemožné holohlavé vlastence, vyřvávající na demonstracích a na koncertech kapel typu Orlík nebo Ortel, jak jsou všichni přistěhovalci mor naší země, jak nám homosexuálové narušují naše tradiční hodnoty a jak naše tradiční kultura zaniká. Bohužel, vzali tu národní hrdost trochu za špatný konec, být hrdý na to, že jsem bílý heterosexuál je tak trochu úsměvné, a jestli se považují za nadřazené jenom kvůli tomuto, měli by si uvědomit, že fašismus se k našim tradičním hodnotám nejspíš moc neřadí, vzhledem k tomu, že velká většina z nás má předky rozházené po celé Evropě.


Nejde postavit lásku k vlasti na agresi směrem k ostatním, tohle značí pouze slabost. Strach, že si své vlastní zvyky a svou kulturu nedokážeme ubránit, i když nám ji nikdo nebere. Jediný, kdo nám ji může vzít jsme my sami a to svojí vlastní ignorancí, nezájmem a nevzdělaností, kterými všechno naše umělecké dědictví pohřbíme pod nánosem levného braku a líbivosti, a právě to spousta takzvaných vlasteneckých umělců dělá. A nejhorší je, že do toho zatahují i ty, kteří se nemohou bránit, nic mě nedokáže vytočit více, než to, co se stalo z poselství Karla Kryla, svobodomyslného písničkáře, na nějž se dnes odvolávají nejrůznější pochybní skinheadi, což by pravděpodobně chudák Kryl nerozdýchal, kdyby ještě žil. Nemluvě, o tom, jakou nevkusnou zrůdnost udělal Žito 44 z Krále a klauna v rámci "připomínání".

Nechápejte mě špatně, já se taky považuji za vlastence, uznávám naše tradiční hodnoty, jejihž pilíři jsou hlavně naše kultura, naše umění a také důraz na osobní svobodu. Jsem hrdý na naši lidovou kulturu i na spoustu umělců světového formátu, kteří u nás působili a dodnes působí a snažím se je co nejvíce propagovat. Když spoustu lidí v dnešní neutěšené situaci neví, co na své zemi vidět pozitivního, umění je přesně jedna z věcí, která interpretuje duši našeho národa v tom nejlepším světle. A právě proto musíme kvalitní díla šířit mezi lidi a v rámci možností se je snažit vytvářet tak, aby naše národní kultura neupadla pouze do komerčního bahna a nevkusu, k čemuž bohužel v některých odvětvích v součastosti směřuje.

A myslím, že pokud si máme svoji národní identitu zachovat, měli bychom se obrátit hlavně k sobě a začít na svých schopnostech pracovat, vzdělávat se a držet se svých morálních hodnot a ideálů a v tomhle duchu vychovávat své děti, protože pak nám teprve dojde, co nám velikáni z naší historie chtěli říct a budeme schopní se místo odříkávání prázdných citátů a frází schopní poučit z chyb, které naše společnost v minulosti udělala. A pokud budeme moci žít ve funkčním státě se zodpovědnou společností, můžeme být na sebe a na svou zemi opravdu hrdí. Vybudovat jej je ale pouze naší prací, kterou za nás nikdo neudělá.

Díky za přečtení a omlouvám se za dlouhou prodlevu, moc teď nestíhám tak většinou nemám moc chuť do psaní, ale pokusím se to co nejvíce vynahradit, opět budu jen rád za Vaše názory a komentáře a děkuji Vám za to, že jste na mě ještě nezapomněli. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 26. listopadu 2014 v 18:04 | Reagovat

Zdravím Vás,

píšete vskutku příjemným způsobem. Jsem tu poprvé a za sebe říkám "vrátím se".

S pozdravem, Lukáš.

2 L. L. | Web | 27. listopadu 2014 v 23:21 | Reagovat

[1]:  Moc děkuji, jsem rád))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama