Červen 2014

Linkin Park - The Hunting Party

27. června 2014 v 15:53 | L. |  Kultura a umění
Zdravím Vás, dnešním článkem bude recenze do soutěže, které se můžete zúčastnit i Vy a najdete ji zde. Ze tří nabízených možností jsem si vybral kapelu Linkin Park, hlavně proto, že je to kapela, kterou mám rád od puberty a na které jsem vyrůstal. Sice jsem ji původně odsuzoval, protože se v jejich písních rapovalo, a rap byl tehdy pro mě fuj, protože mi bylo 13 a chtěl jsem být brutální, ale později mě to naštěstí přešlo. Nicméně cestu jsem si k nim později našel, hlavně k druhému albu Meteora (to první mě, až na pár kousků moc nenadchlo), a nejvíc mě od nich chytilo fanoušky zatracované album Thousand Suns, kde Linkin Park přešli od nu-metalu na elektronickou hudbu, což spousta lidí prostě nerozdýchala. Mě se ale líbí hlavně koncept tohoto alba se silným protiválečným poselstvím, kde každá z písní má své místo a jako celek perfektně pasují k sobě. Po tomto albu přichází ještě Living Things, kde se kapela snaží kombinovat elektronický zvuk s jejich rockovými kořeny a funguje to skvěle. A dnes se po dvou letech Linkin Park vrací s novým albem The Hunting Party.

Dělníci bulváru

19. června 2014 v 22:45 | L. |  Kultura a umění
Zdravím, dnes píšu článek motivovaný stejnojmenným dokumentem, nebudu na něj dělat recenzi, těch si na internetu najdete spoustu, spíš bych se chtěl věnovat ústřední postavě, kterou se celý dokument zabývá a která je zosobněním bulváru - Pavel Novotný, ale na bulvár samotný také přijde řeč. Pojďme na to.

Pár zajímavých ukázek z mainstreamové hudby

3. června 2014 v 21:40 | L. |  Kultura a umění
Zdravím, dnes budu psát o hudbě, ale tentokrát už ne o šílenostech a skupinách, jejihž příznivnce byste spočítali na prstech, dnes Vám chci ukázat mainstreamové rádiovky, které mám rád, a o kterých si myslím, že zvedají úroveň našeho středního proudu z té bídy, ve které se nachází. Dnes se proto nemusíte bát žádných undergroundových experimentů, sice je velmi pravděpodobné, že většinu ukázek asi budete znát z rádia nebo z festivalů, přesto bych chtěl předvést i těm, kteří na domácí scénu už zanevřeli, že i tady se dá najít nějaká kvalita.