Boj proti blbosti - CDS/MMS

6. května 2014 v 23:32 | L. |  Věda
Zdravím Vás a vítám u dalšího článku, v minulých článcích o blbostech jsem se věnoval různým celkem neškodným pověrám, jako je nepoužívání mikrovlnky, mávání kovovou tyčkou nad vodou, kterou se chystáme pít nebo vylévání octa na podlahu. Dnes jde ale opravdu do tuhého - pití roztoku oxidu chloričitého, podle mě jedna z nejvíce sebedestruktivních metod alternativní medicíny. Vypili byste vodu, ve které jste nechali rozpustit plyn klasifikovaný jako vysoce toxický? Nebo dokonce dali tuhle vodu pít svým dětem nebo zvířatům? Ano, i tohle se dnes děje.


CDS a MMS jsou metody čištění organismu, kde se používá oxid chloričitý, rozdíl mezi nimi je pouze ve způsobu přípravy, kdy CDS je roztok plynu, zatímco při MMS se plyn uvolňuje přímo v organismu. Tento plyn se používá jako dezinfekce pro pitnou vodu a pro tento účel je také používám v alternativní medicíně - má mít schopnost vyčistit celý organismus od nejrůznějších virů, bakterií, parazitů a všeho možného. Tělo se podle zastánců začne škodlivin zbavovat, což se projevuje nevolností, zvýšenou teplotou, průjmy a otoky, což by se později mělo zlepšit. Princip si můžete přečíst zde, seznam nemocí, které CDS léčí je zde (a že jich je), další zdroj informací je tady, na internetu najdete spoustu dalších informací, často protichůdných, protože se šíří samizdatově, takže jsem z toho taky docela zmaten, nicméně základ jsem snad pochopil a vypíchnul.

V klasické vědě je oxid chloričitý klasifikován jako vysoce toxický a žíravý, má silné oxidační účinky, dokonce takové, že při určité koncentraci při styku s oxidovatelnou látkou exploduje. Jeho maximální povolená koncentrace ve vodě je 0,8 mg, když jsem si počítal, jaké jsou dávky, které doporučují pro léčení, tento limit překračují zhruba 10krát (pokud jsem vycházel ze správných údajů a neudělal nikde chybu). Procházel jsem si MedLine, vědeckou databázi lékařských článků a o ClO2 je spousta studií, která spojuje jeho přítomnost ve vodě s problémy s ledvinami, játry a krevním tlakem. Nicméně, ClO2 v takové koncentraci Vás nespíše nezabije, ale je možné, že by mohl způsobit nějaké problémy s ledvinami do budoucna, proto bych jej doporučoval když už, tak konzumovat s rozumem a hlavně, pokud se objeví nějaké problémy, pro jistotu vysadit, určitě nebrat další dávky, jak se někde doporučuje, pokud nemáte úplně zdravé ledviny nebo játra, ani bych si s CDS radši vůbec nezačínal. A když už mermomocí chcete, poraďte se alespoň se svým lékařem. Nezapomeňte, když Vám není dobře, znamená to, že se v těle děje něco, co by se dít nemělo. Jen tak na okraj, pokud jde o ten princip, pokud vytrhnete z buňky elektron, prasklina nevznikne, elektrony jsou moc malé na to, aby takovou prasklinu dokázaly vytvořit.

Opět platí, že nechci nijak diskreditovat autory stránek ani uživatele CDS, klidně tu věc pijte dál, ale prosím s rozumem a neomezujte se pouze na alternativní medicínu, nemuselo by se Vám to vyplatit. A taky, neberte tohle jako 100% pravdu, i tenhle článek má určitě faktické chyby. Účelem je hlavně upozornit na to, že ne všechny léčebné metody doporučované na internetu jsou opravdu bezpečné. V komentářích máte prostor pro diskuzi, na shledanou u příštího článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 angelxheart angelxheart | E-mail | Web | 10. května 2014 v 16:53 | Reagovat

S Chloridem sodným pracuje přirozeně náš žaludek. Někde říkají, že je lepší si nejdříve vyčistit játra -zlepší se účinek. MMS bohužel nefunguje na parazity (vši apod). Já občas MMS piji, ale je pro mne bohužel skoro nemožné dát si dávku každou hodinu...skončila sem na 7kapkách a nic špatného mi to nedělá a naopak se mi celkem uleví... a rozhodně vysoce toxické jsou metody našich lékařů... doktory už po nejen svých velmi špatných zkušenostech neberu zcela vážně, vyslechnu si jejich názor a pak zhodnotím, jestli do toho pudu či ne...mám podle nich brát 7 prášků denně a v mém mladém věku jich tolik rozhodně brát nehodlám a to ještě nepočítám kolik bych za to musela utrácet a kolik dalších prášků bych si pak musela kupovat na vedlejší účinky těch prvních a pak i 2.,3.,4.,..prášků -má to ale ten farmaceutický, potravinářský, módní atp. průmysl ale dobře vymyšlené...nejdřív nám nažene strach reklamou a pak nás ještě dorazí v ordinaci člověk, který by nás měl vyléčit...dříve byly doktoři placeni, když byli jejich pacienti zdraví -dnes už bereme jako samozřejmost, že doktor nás "velmi levně a výhodně" "uzdraví" jen na chvíli.

2 L. L. | 10. května 2014 v 20:22 | Reagovat

S chloridem žaludek pracuje, chlorid je obyčejná kuchyňská sůl, jenomže MMS je chlorečnan sodný, taky celkem silné oxidační činidlo co při styku s kyselinou uvolní oxid chloričitý. Pokud to piješ a nic ti to nedělá, nejspíš je to bezpečné, snad to s tebou něco neudělá s dlouhodobějšího hlediska, na druhou stranu, četl jsem někde na FB na nějaké skupině, co se zabývá alternativní medicínou dotaz nějaké matky, co začala dávat dceři MMS a ona dostala velmi silné průjmy, nevím jestli ne i krvavé a matka se ptala, jakou alternativní metodou ji má vyléčit, takoví lidi jsou vážně na facku, to už je skoro ublížení na zdraví, i když neúmyslně. A ve farmaceutickém průmyslu se určitě točí strašně moc peněz a samozřejmě jde o výdělek, ale uvědom si, že farmaceutická firma musí kvůli jednomu léku, který pak může výrabět financovat asi 15 let výzkumu a testování bezpečnosti léků. Léky mají samozřejmě vdlejší účinky, těch se zbavit asi nepůjde nikdy, stejně jsou ale dnes mnohem bezpečnější než dříve, když se testy nedělaly moc důkladně a vznikalo kvůli tomu spoustu problémů. A ani ti doktoři se tě nesnaží zabít, stejně jako dřív, vždycky to bylo o přístupu "vyléčí nebo ne", a jak čas postupuje, těch případů "nevyléčí" pořád ubývá, ale samozřejmě to není 100%, doktor není Bůh. A ještě na okraj, kdyby chtěl někdo na medicíně opravdu vydělávat, vybral by si spíš tu alternativní, kde nejsou takové kontroly a zákazníkům (bez urážky) můžete prodat cokoli a oni po tom skočí, i kdyby to byla obyčejná voda za horentní sumu (ano, i o tom už jsem četl)- stačí to správně zabalit a máte tržby.

3 L. L. | 10. května 2014 v 20:43 | Reagovat

Ještě taková zajímavá věc pro srovnání, proč 115 ml chloritanu v obchodě, autroizovaném pro CDS/MMS stojí 490 korun (http://www.czchem.cz/chemie/13-chloritan-sodny-roztok-1-ks.html), zatímco v obchodě s dezinfekcí a bazénovou chemií stojí 100g chloritanu 49 korun (http://www.fichema.cz/110-chloritan-sodn---naclo2), i když se jedná o docela srovnatelné množství?

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 11. května 2014 v 10:44 | Reagovat

Podle mne může být tato metoda šetrnější než mnohé léky a zázračné pilulky z lékáren, které mají nekonečný výčet vedlejších účinků. Ale pořád je nejlepší raději nic takového do sebe necpat, léčit se zdravou stravou, myšlením a dostatkem pohybu a spánku.

5 angelxheart angelxheart | E-mail | Web | 11. května 2014 v 19:50 | Reagovat

[2]: Mojí kamarádce to vyléčilo boreliózu a jejím známým rakovinu. Nevím jak sem na to přišla, ale napsala jsem chlorid sodný místo kyseliny chlorovodíkové. A matka si evidentně dostatečně nepřečetla návod o použití -upozorňují, že se nejdříve má dát 1 kapka a postupně kapky zvyšovat (1.den=1kapka do asi 2l vody po částech pít každou hodinu /pokud se vyskytnou silné průjmy ihned přestat užívat/, 2.den 2kapky atd.), dokud nepocítíme, že to stačí...já si víc jak těch 7kapek nedávám, asi bych mohla, ale proč jich tam dávat víc, když mi pomůže už těch 7. A ublížení na zdraví nic není, se mnou mohl otec mlátit o zem a nikoho to nerozrušilo a ještě mě tvrdili, že já jsem ta nenormální, když říkám, že si to nesmí dovolit.
Moje matka byla zdravotní sestra a měla tu čest poznat jaký je opravdu farmaceutický průmysl, takže vím o čem mluvím a ti "lidé" se rozdělují na doktory, alternativní podvodníky a ty, kteří mají opravdové zkušenosti a normální rozum a chtějí nás vyléčit a ne si jen zajišťovat stálé pacienty, kteří na povel vysypou peníze -bohužel je těžké je rozeznat. Ale opravdu div, že někdo uvěří léčitelce, která tvrdí, že když bude jíst hodně masa, tak mu to zlepší zdravotní stav -vím jak vypadá zdraví mého strýce, který má rád zeleninu jen přes prasátko.

6 L. L. | 11. května 2014 v 23:07 | Reagovat

Pokud jim MMS pomohlo od bolestí nebo od nějaké nemoci, i kdyby jen jako psychická podpora, je to určitě dobře, ale abychom mohli říct, jestli MMS opravdu léčí, bylo by potřeba udělat další výzkum, protože předpokládám, že se neléčili jenom MMS, ve hře je tam spoustu faktorů, biochemie je hrozně složitá věda.
Pokud jde o farmaceutický průmysl, v minulosti určitě bylo pár kiksů s nebezpečnými léčivy, ale dnes už je to bezpečnější, samozřejmě nějaké vzácné vedlejší účinky nebo alergie se vyskytnout mohou, ale máme v legislativě zákony ohledně bezpečnosti léčiv, máme SÚKL a testování bezpečnosti léků se v současnosti provádí opravdu pečlivě, lidé, co se zabývají vývojem léků říkali, že to trvá až 15 let, než se lék může začít prodávat. Jinak můj děda byl doktorem, dříve mě léčil taky a pacienti s ním byli vždy spokojení, já s doktory problémy zatím vůbec nemám)
Ale když se vrátm k MMS, já to nemůžu z fleku odsoudit, taky jsem to nezkoušel, pouze jsem prohlížel databázi ohledně výzkumů, kde žádné takové účinky nikdo nepotvrdil, ClO2 se studoval hlavně kvůli jeho účinku na zdraví, když po dezinfekci zůstává ve vodě. Na druhou stranu, nedůvěru ve mě vzbuzuje hlavně ten seznam nemocí, kde je všechno, na co si lze vzpomenout a když se deprese léčí stejným způsobem jako hemeroidy nebo BSE, to ve mně moc důvěry nevzbuzuje.Taky ten jejich popis účinnosti je dost pofidérní, moc mu nevěřím, ale samozřejmě, nic nejde říct na 100% :)

7 angelxheart angelxheart | E-mail | Web | 12. května 2014 v 9:17 | Reagovat

Ta kamarádka se léčila v podstatě jenom MMS...
Můj soused po očkování částečně ohluchl a tak šli za doktory, aby jim to potvrdili, řekli jim, že samozřejmě ano...ale když přišli pro to potvrzení tak je nepustil ani do ordinace a řekl: "Byli za mnou, nechci s tím mít nic společného!" a VZP zrovna ztratilo veškerou dokumentaci -a to je případ jeden z mnoha a stejné obludárny se dějí i u psychologů apod. Já se očkovat už nenechám, výjimkou je očkování proti tetanu(to je sice taky nezdravé, ale tetanus můžeme chytit doslova na každém kroku, tak je to risk 1:1) a kdybych jela do Afriky apod. ale tam se doufám stejně neukážu.
Ale ono všechno je risk...

8 Tux Tux | 13. května 2014 v 18:33 | Reagovat

Dobrý den,

už mi šmejdi jako Hana Bláhová, která prodává MMS mé matce nebaví. Neměl by někdo další chut podniknout kroky proti nelegální látce MMS? keep in touch sleduji diskuzi.

S pozdravem

"Tux"

9 L. L. | 13. května 2014 v 20:47 | Reagovat

[7]: Já mám všechna povinná očkování a k nim ještě chřipku a encefalitidu a mě ani nikomu známému se po očkování nic nestalo, ale samozřejmě se mohlo stát, že jej naočkovali třeba prošlou nebo nějak infikovanou vakcínou, v takovém případě je to určitě selhání a je to tak na žalobu, jinak VZP je společnost, která není moc věrohodná, pojišťovna, co udělá cokoli proto, aby nemusela nic vyplácet.

[8]: Obávám se, že to právní cestou nepůjde, MMS je levná a praktická dezinfekce, používá se to na čištění bazénů (místo agresivního chloru) a prodejci to mají označené tak, jak to stanovuje legislativa, i s bezpečnostním listem a S a R větami, takže tuhle chemikálii nijak z prodeje stáhnout nepůjde. Je to celé na vlastní zodpovědnost těch, co to kupují a na policii by Vám řekli, že výrobce nemůže za to, že někdo pije chemikálii, která je na obalu označená jako toxická, jedinou možností tady je asi důkladná osvěta, konzultace s lékařem nebo nějakým jiným odborníkem, na činnost Hany Bláhové jsem se díval, konkrétně její Zappery a z ceny mi docela spadla brada, 12 000 je opravdu pálka, zvlášť u předmětu, kde "princip působení není možné z důvodu legislativy vysvětlit". Můžete ji zkusit odkázat na varování, které vydala FDA, případně na nějaká upozornění, třeba na webu SÚKL, ale obávám se, že regulace látky s takovým praktickým využitím nen možná, protizákonný je pouze prodej pod označením léčivo, pokud ji tak někdo prodává, zatrhnout by to šlo, ale s tím Vám pomůže spíše právník než já, doufám, že se Vám podaří najít nějaké řešení :)

10 mimac mimac | E-mail | Web | 24. května 2014 v 20:59 | Reagovat

velmi bych se potěšil, kdyby někdo udělal test na MMS. Bohužel to se nikdy nestane, protože je to pod úroveň každé renomované firmy. Odvolávat se na to co je neuskutečnitelné je slabomyslné

11 L. L. | 24. května 2014 v 22:09 | Reagovat

To máš pravdu, seriózní studie na tohle téma by určitě celý problém vyřešila. Firmy se do toho nepohrnou určitě, jednak to je hodně peněz do nejistého výsledku, a taky pravděpodobně proto, že kdyby se opravdu nějaké výsledky potvrdily, riskovaly by, že jim na krku přistane žaloba od člověka, který s tím přišel a který by si pravděpodobně nárokoval patent. Jim Humble, objevitel si podle zpráv místo výzkumů založil nějakou sektu v Dominikánské Republice, kde postavil MMS léčebnu a používá MMS jako svěcenou vodu, místo toho aby z těch peněz zkusil zafinancovat seriózní výzkum a procpat to legálně, přes patent na léčebný postup (a i kdyby to něšlo patentovat, za lék na rakovinu by měl celkem jistou Nobelovu cenu, takže by se mu to vrátilo, kdyby to bylo tak účinné jak tvrdí). Jeho následovníci u nás se taky spíše pohybují ve vlnách šmejdství, než ve snaze jít na to vědecky, takže se na tom spíše snaží co nejvíce vydělat, což moc důvěru nevzbuzuje, navíc ty jejich teorie, jak MMS funguje jsou většinou dost absurdní, takže bych byl dost opatrný. Samozřejmě, můžou se všichni mýlit a může to být opravdu účinný lék, v takovém případě by to chtělo ale seriózní přístup hlavně od jeho vynálezců, neříkejte mi, že by nebyli schopní sehnat alespoň nějakého mecenáše, který jim výzkum zafinancuje, když už to MMS je tak účinné.

12 mimac mimac | E-mail | Web | 25. května 2014 v 20:37 | Reagovat

Je to horší než se zdá. Snaha něco dokázat může být aktivní mařena. Viz web. I na Ukrajině mohou separatisté říci, že na jejich územích ukrajinského prezidenta nikdo nechtěl ... Řekněme, kdybych na svém mikroskopu dokázal nějakou diagnózu, kterou lékaři neuznali, pro ně to není důkaz. Nejsem akreditované pracoviště. A lékaři své pracoviště nepoužijí, proč by to dělali?

13 L. L. | 25. května 2014 v 22:18 | Reagovat

No jo, ale vědecký důkaz je článek v odborném časopise, ve kterém by muselo být vysvětleno, jakým způsobem MMS funguje a jak léčí které nemoci, a to vše by muselo být nějak zdokumentováno, bohužel video na youtube nám moc informací nepodává, zvlášť když je Německy a já mu vůbec nerozumím. Navíc ten časopis, na jehož stránkách je to uveřejněno s prominutím nepovažuji za moc věrohodný, v článku nejsou žádná jména, a to dokonce ani autorovo, navíc se v tom časopise objevují články, které bych neoznačil za moc důvěryhodné, jako například protlačování zapperů, o kterých si myslím, že jsou podobnou technologií, jaká se prezentuje na předváděčkách. Jinak s vydáním článku takové problémy nejsou, kdybys udělal nějaký výzkum klidně i doma na mikroskopu, měl bys nějaké výsledky a dodržel bys nějaké metodologické standarty, určitě bys měl šanci, aby tvůj článek byl zveřejněn.

14 mimac mimac | E-mail | Web | 26. května 2014 v 16:37 | Reagovat

Já v svém okolí znám několik lidí, kteří si na noc dávají MMS a tvrdí, že pak lépe spí. Dá se to "vědecky" dokázat nebo vyvrátit? Nedá. Nebo tento příběh, který je na webu. Je vymyšlený? Je to náhoda? Bohužel lékaři si za to mohou sami. Znám mnoho lidí kteří mají chronické problémy a jejich stav se pomalu zhoršuje. Pochodili množství odborníků a nevědí co jim je. Jen nějaké obecné latinské názvy. Pak Je tu Bláhová, která tvrdí, že už má 20 lidí kteří měli roztroušenou sklerózu což je velmi vážná diagnóza a nyní žijí normálně. Bláhová lže? Mají invalidní důchod, léky ukládají doma někde na poličce. Co by měli dělat? Lékařská věda nezná něco takového, že by mohly být uzdraveni. Nad tím mikroskopem vážně přemýšlím, ale bude to něco stát ...

15 L. L. | 26. května 2014 v 18:18 | Reagovat

Tomu, že se po MMS lépe spí věřím, placebo dokáže větší divy, třeba potlačovat bolest, nebo deprese, i když to je vše jen v hlavě. Jinak paní Bláhová tvrdí, že 80% všech nemocí způsobují paraziti, lže ona, nebo si většina populace nevšímá příznaků infekcí parazity a lékaři to nejsou schopní zjistit ani v pokročilém stadiu? Navíc, paní Bláhová proti parazitům doporučí koupit tuto krásnou věc http://zapper.cz/eshop/ pouze za výhodných 12 000, kteá kvůli problémům se zákonem na ochranu spotřebitele nesmí být vydávána za zdravotní přípravek, a která nás má léčit tak, že nám do těla posílá rádiové vlny, takový vynález ve mě teda moc důvěru nebudí. Internet je divočina, každý si sem může psát co chce, pak vznikají tyto problémy, jak se dobrat pravdy. Jiná alternativní internetová média zveřejňují i články, že Země je vlastně dutá, a že Slunce je uvnitř, nebo že královská rodina v Británii jsou ve skutečnosti ještěři z vesmíru, nedávno jsem psal o spinování vody, stačí mávat plechovou tyčí nad miskou s vodou a vzniká "voda s přirozenou rotací elektronů", která léčí i rakovinu. Proto taky píšu tento seriál, abych lidi motivoval k tomu, aby více přemýšleli nad tím, co si přečtou a aby byli i trochu kritičtí. Pak se není co divit, že takoví obchodníci s deštěm už nepotřebují ani předváděčky, stačí napsat, že jde o tajný Teslův vynález a farmaceutická klika jej zakázala a mají zlatý důl. Proto se snažím, aby se lidé více zajímali o principy fungování vědy a nenaletěli takovým podvodům.

16 mimac mimac | E-mail | 26. května 2014 v 18:52 | Reagovat

Souhlasím, že ten zapper je předražený, také jsem přesvědčen, že většina alternativních jsou nekompetentní, i tam jde většinou o byznys. I na MMS je napsat že je to na bělení. Přirovnávat důkazy z oblasti exaktních věd k dokazování v medicíně není korektní. Medicína není věda. Tvrdili to například lékaři-autoři knihy "http://casopis.vesmir.cz/clanek/petr-skrabanek-james-mccormick-posetilosti-a-omyly-v-medicine". Nanejvýš používá některé vědecké metody. Co s tím? Bláhová citovala Hipocrata, že pravdu má ten kdo má výsledky.

17 L. L. | 26. května 2014 v 19:51 | Reagovat

To ano, medicína je hlavně empirická, bohužel, tady výsledky schází. K tomu článku z toho alternativního časopisu, našel jsem ještě jedno video, https://www.youtube.com/watch?v=FrwZN1cPfX8 , a k tomu také vyjádření Červeného kříže a Water reference center, což je organizace, ze které pochází ten člověk, co říká, že MMS funguje a že se pokusí jej co nejvíce prosadit k testování a obě dobročinné organizace tvrdí, že takové testy nikdy neproběhly a video je zfalšované. Se všemi testy je to podobné, obávám se proto, že jsme na mrtvém bodě, a nemůžeme to jednoznačně potvrdit ani vyvrátit. Ale na druhou stranu je to skvělý námět na dokument nebo jinou podobnou studii, která se těmi všemi výsledky prohrabe a udělá vlastní experimenty. Třeba se najde někdo, ochotný to zrealizovat :)

18 CaseyWal CaseyWal | E-mail | Web | 22. září 2017 v 15:14 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more>>></a>

19 KIRAKerb KIRAKerb | E-mail | Web | 13. července 2018 v 20:43 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling while pregnant</a>

20 vladimír vladimír | E-mail | 11. srpna 2018 v 15:01 | Reagovat

Dobrý den, používám cds cca 4 roky a sám si ho připravuji. Jakákoliv negativní kritika, či dokonce přímé útoky a agrese může být jen od hlupáka, který to nikdy seriozně nezkoušel a nezkoumal, a nebo od člověka, který je
jakýmkoliv způsobem napojen, nebo zmanipulován stranami (a není jich málo), které nemají zájem o šíření a zkoumání tohoto léku. Mnohokrát zmiňovaný placebo efekt je možný pouze u lidí, nikoliv u zvířat a přesto mám velmi dobré zkušenosti se psy a kočkami.
Každého kdo je přesvědčený o správnosti své rozhořčené kritiky a kdo je alespoň trochu připraven přijímat i jiné pohledy na svět kolem než ty své, jsem připraven přivítat u kávy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama