Březen 2014

Boj proti blbosti - smrtící záření

22. března 2014 v 20:12 | L. |  Věda
Vítám Vás u dalšího článku, dnes se podíváme na další pseudofakt, který se šíří po internetu jako mor, přebírají ho dokonce i některá mainstreamová média, od kterých bych očekával větší serióznost, než od "nezávislých studií". Jedná se o škodlivý vliv "vysokofrekvenčního záření" z mobilních telefonů, televizí a wi-fi signálu. Pojďme na to.

Seznámení s kapelou - Einstürzende Neubauten

5. března 2014 v 23:25 | L. |  Kultura a umění
Zdravím, dnes bych chtěl něco napsat o jedné kapele, které jsem nedávno propadl, když jsem konečně posluchačsky dozrál, abych je dokázal docenit. Einstürzende Neubauten je totiž jedna ze stěžejních kapel pro evropský underground, která zasahovala do mnoha směrů a žánrů a vyšlapala cestu pro mnoho dalších kapel. Pokud patříte k náročnějším posluchačům a dosud je neznáte, věřím, že Vám mají co říct.

Pět spisovatelů, o kterých slušní lidé nemluví

4. března 2014 v 22:35 | L. |  Kultura a umění
Vítám Vás u dalšího článku, tentokrát jsem si na docela těžko uchopitelné téma týdne dal za úkol sepsat malý seznam autorů, kteří byli natolik svérázní a vyjímeční, že jejich styl šokuje lidi i dnes. Ve školách se o nich neříká téměř nic, k ukázkám se v běžných učebnicích nedostanete, přesto jsou to spisovatelé první ligy, kteří zanechali svůj vliv. Připravte se na seznámení s lidmi, kteří prolamovali tabu ve své době a i dnes jsou jejich díla spíše kultovní záležitost, protože mnoho lidí se přes ně zkrátka nepřenese. Článek pro dnešní dobu nepokládám za bůhvíjak pobuřující, přesto pro šťouraly přidávám varování před "životopisy ohrožujícími mravní vývoj mládeže". Stejně to akorát přitáhne pozornost :) .