Boj proti blbosti - octování

21. února 2014 v 23:27 | L. |  Věda
Dobrý den, dnes budu psát o octování, což je metoda, jak se údajně dá zbavit chemtrails, kterým bych se v této rubrice také někdy v budoucnu rád věnoval. Lidí, kteří na ně věří je ovšem spoustu a došli dokonce už tak daleko, že si sami začali vytvářet různé blogy, na kterých se zabývají strategickým bojem proti geozbraním a iluminátům pomocí octa.


Nějaké články o tom, jak by octování mělo fungovat si můžete přečíst zde a zde. Ve zkratce, chemtrails, viry a další škodliviny ve vzduchu mají podle konspiračních ezoteriků mít kladný náboj a anionty mají schopnost anihilovat ze vzduchu všechno škodlivé od částic prachu až po bakterie černého moru. Octové páry pak mají silně ionizovat vzduch, čímž se vytvoří záporné ionty, které vlivem ionizace získají tak velkou energii, že vyletí až do vrchních vrstev atmosféry, kde mají zničí všechno kladně nabité, co se zde vyskytuje. Jejich vysoká energie jim navc umožňuje spustit řetězovou reakci, čímž se ionizuje stále více a více částic a atmosféra se nabíjí záporným nábojem. Na vyčištění oblasti v okruhu 20 km by mělo stačit pouze 5 litrů octa, takže je tato metoda velmi levným způsobem, jak zabránit iluminátům a židovským bankéřům v boji proti zbytku světa pomocí uměle vyvolaných změn počasí.

A teď vážně. Ionizace je proces, při kterém se rozštěpí polární vazba a elektrony připadnou elektronegativnějšímu prvku, který získá záporný náboj, zatímco elektropozitivnější se stává kladným iontem. Pro tento proces je nezbytně nutné buďto rozpouštědlo, kde dipólové molekuly rozpouštědla budou odtrhávat atomy od sebe pomocí elektrických sil, nebo dodání energie, které způsobí uvolnění elektronu z valenční vrstvy a vznik volných nosičů náboje. Při inizaci pokaždé musí vzniknout nosič kladného i záporného náboje, protože v atomech jsou tyto náboje vždy v rovnováze. To znamená, že samotné kationy do vzduchu nelze nějak rozprašovat - nejde je vyrobit, separovat z roztoku nejdou, na elektrodě by se totiž redukovaly zpět na atomy. A nemají vliv na žádný prach ani bakterie - ionty jsou o mnoho řádů menší a jejich elektrické působení je mnohem slabší, než aby mohlo mít nějaký vliv. A viry, že jsou kationy s kladně nabitými elektrony? Tady toho hapruje už trochu víc. Ionizace pomocí rozpouštědla pak ve vzduchu proběhnout nemůže, molekuly plynu jsou od sebe hodně daleko a dipólovým interakcím podléhají jen v malé míře. Částicím také nemůžeme dodat energii, která způsobí, že vyletí do vzduchu, dodat energii jim můžeme pouze pomocí fotonů, kdy dojde ke změně vnitřní energie soustavy, změně vibračního nebo rotačního stavu molekuly anebo k excitaci elektronu. A vzduch se může ionizovat hlavně teplem, případně třením molekul o sebe, způsobeném meteorologickými jevy, které způsobí, že se více elektronů uvolní z molekul, i v normálním stavu je vzduch ionizovaný, ale jen ve velmi malé míře. A atmosféra nemůže mít nijak vysoce kladný nebo záporný náboj, od určitého elektrického potenciálu se vytvoří výboj, který vyrovná náboje buď s opačně nabitým mrakem nebo se zemí, která se bude jevit jako opačně nabitá - blesk.

Rád bych připomenul, že tohle není osobní útok na žádný z webů, jejichž názory tu vyvracím, rozhodně ne a proti jejich autorům nic nemám, mír s Vámi. Pouze mě strašně štve, že se po internetu šíří nepravdy a falešné informace a chci, aby lidé otevřeli oči a začali přemýšlet. Nechci se ani vůbec pouštět do ezoteriky a víry, respektuji ji, ale pokud nějaké informace odporují fyzice a chemii, jsou prostě nesprávné. S vírou to nemá co dělat, naopak je filosofickým paradigmatem, že věda nikdy nepopře Boha. Kdybyste našli nějaký zajímavý námět nebo se chtěli na něco zeptat, napište do komentářů, budu rád. Děkuji za přečtení :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | Web | 24. března 2014 v 19:49 | Reagovat

Hned jsem si myslela, že s tím octem to nebude tak jednoduché. :) Díky za tento článek! Doufám, že nebude vadit, když ho budu sdílet na svém blogu, samozžejmě i se zdrojem :)

Hezký den!

2 Verča Verča | E-mail | Web | 24. března 2014 v 19:49 | Reagovat

*samozřejmě

3 L. L. | 25. března 2014 v 15:56 | Reagovat

Ahoj, vadit mi to nebude, ale neber to jako 100% pravdivý zdroj, i já v tom mám určitě dost faktických chyb, ale rozhodně si stojím za tím, že vylít na zem 5 litrů octa a doufat, že to vyčistí atmosféru od nějakých fiktivních chemtrails je mnohem větší blbost (a ještě navíc v okruhu 20 km, ocet by v takové oblasti byl ve stopové koncentraci). Pokusím se to upravit do co nejvíce správné a pochopitelné podoby, a sdílet to klidně můžeš. Nakonec, je to plýtvání octem :)

4 Verča Verča | E-mail | Web | 25. března 2014 v 18:04 | Reagovat

Děkuji :)

5 Bohouš Bohouš | 15. května 2014 v 10:22 | Reagovat

Kamarád a jeho přítelkyně mi vyprávěli o octování,co všechno tato látka dokáže!!!Byl jsem ohromen, jak někdo může věřit a tvrdit takové hlouposti?Kamaráda je mi líto,snad časem pochopí.Hloupost a nevědomost bohužel je nekonečná.Moc děkuji za Váš článek.Hezký den všem, kteří hned nevěří každé konspirační kravině.

6 hater hater | 19. února 2015 v 16:56 | Reagovat

http://www.czechfreepress.cz/evropa/verejne-priznani-chemtrails-ve-svedsku.html

http://jaroslavkrejci.blog.idnes.cz/c/168411/Otevreny-dopis-MZP.html

Chce to občas otevřít oči a koukat kolem sebe. Stačí sundat klapky :)
podívat se na oblohu a sledovat jak se co vyvíjí
Vaše stránky, pardon Blogy se dají považovat za totalitní (čti totální) blafy které mohou číst možná tak děti na prvním stupni (pokud ho nestvořily)

7 L. L. | Web | 24. února 2015 v 20:57 | Reagovat

Zdravím, moc jsem z Vašeho komentáře nepochopil, jak si představujete totalitní blafy, ale k těm totálním blafům bych měl pár připomínek:
- Na oblohu se dívám často, přijde mi pořád, stejná, dokonce to podle dobových fotek vypadá pořád stejně, jako v roce 1944 - http://s53.photobucket.com/user/PoorOldSpike/media/sub4/B17-contrails.jpg.html
- Co se týče té švédské političky, to neberu jako moc relevantní argument - od politiků se dozvíme spoustu zajímavých věcí i u nás, stačí si občas poslechnout Semelovou, Humla nebo Okamuru.
- V tom dopisu také moc stěžejních argumentů nenajdeme a spousta článků, na které se odvolává už na internetu není, takže jen ve zkratce - to, že v bodu 1 píše, že byl ve sněhu nalezen hliník nedokazuje chemtrails - hliník je jedním z nejrozšířenějších prvků na zemi, v bodu 3 bohužel chybí odkaz, té vlnkovité oblačnosti ze 4 se odjakživa říká beránci, neboli cirrus, u 5 geinženýrství není zas tak tajný obor, byly vypracovány nějaké teoretické práce, které jsou ovšem v našich podmínkách v podstatě nemožné, co se týče 8 - k čemu ty chemtrails teda jsou, proti oteplování, nebo aby nás to všechny zabilo? Na tomhle se konspirační teorie pořád nějak nemůzou shodnout, odkud taky pochází údaje, že se ve vzduchu nachází zrovna fluoridy a hliník? Zvlášť když ve vodě, ve které by se to logicky muselo promítnout nejvíce tyhle prvky nepřesahují povolené limity.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama